Super cena

Řasy Silk v balení Easy OFF za 120Kč!

Řasy Silk

Řasy Silk za 199 Kč
 

NANO 3D řasy

Řasy Soft Silk NANO 3D

Naše cena: 350.00 Kč

Dotaz na prodejce

Potřebujete poradit?

Kategorie
Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Péče o řasy

Pokud se rozhodnete nechat si prodloužit řasy, je dobré se předem seznámit s některými omezeními a instrukcemi, jak o prodloužené řasy správně pečovat, aby vám vydržely co nejdéle a nepoškodily vaše vlastní řasy.

Líčení

Líčit se můžete zcela běžně dle svých zvyklostí. Jediné omezení je u použití krémů a řasenek. Doporučujeme nenanášet na řasy žádné krémy a nepoužívat voděodolnou řasenku, protože ta se musí odličovat olejovou složkou. Řasenku používejte u horních řas pouze na konečky, nikoliv po celé délce. Na spodní řasy můžete aplikovat řasenku po celé délce. Také máte možnost zakoupit speciální řasenku na prodloužené řasy, kterou můžete aplikovat bez omezení po celé délce prodloužených řas.

Odličování

Při prodloužených řasách se nedoporučuje používat cokoliv s mastnou složkou, protože oleje rozpouští spoje řas a řasy potom odpadávají. K odličování je proto vhodné používat speciální vlhčené tampóny anebo speciální odličovače očí.

Posunování a doplňování řas

Když roste vlastní řasa, nalepená řasa se posouvá s ní. Tento posun způsobuje, že řasa vypadá méně přirozeně, a proto se musí po určité době posunout, případně zcela nahradit novou. Posunování syntetických řas se většinou provádí po 3 - 5 týdnech.
Je zcela běžné, že syntetická řasa vypadává společně s vlastní řasou. Vlastní řasy totiž rostou, vypadávají a obnovují se stejně jako vlasy. Není tedy třeba se děsit, pokud řasy budou samovolně odpadávat s vlastními řasami. Jedná se o přirozený jev. Tato řasa se obnoví a znovu se na ni nalepí řasa syntetická. Zvýšit pozornost je nutno v případech, kdy umělá řasa odpadne bez vlastní řasy. V tomto případě je totiž špatně nalepená.


Alergická reakce po prodloužení řas

V některých případech se může po prodloužení řas vyskytnout krátkodobá alergická reakce v podobě svědění víček. Pravděpodobně se jedná o alergii na lepidlo, které se používá při prodlužování řas.
Při následném doplnění řas tedy doporučujeme použít jemnější lepidlo nebo speciální lepidlo pro citlivé oči. Spoje jsou i v případě použití těchto lepidel pevné a pružné. Jedinou nevýhodou těchto lepidel je, že vydrží kratší dobu, a proto se musí řasy doplňovat častěji. Po několika doplněních řas speciálním lepidlem alergie sama odezní a je možné začít opět používat klasické lepidlo.


Mechanické odstranění prodloužených řas

Pokud z nějakého důvodu chcete prodloužené řasy odstranit dříve, než vám samovolně odpadnou, budete potřebovat speciální odstraňovací roztok, tzv. remover. Existuje ve formě krému nebo gelu. Doporučujeme nechat odstranění na specialistovi, který to zvládne za 10 minut a nepoškodí vlastní řasy. Roztok může při laickém použití velmi nepříjemně štípat.


Stav vlastních řas po odstranění syntetických řas

Po úplném odstranění prodloužených řas se mohou vlastní řasy zdát krátké či řídší. Mohou vypadat lehce oslabeně, podobně jako třeba vlasy po melíru. Je možné, že při odstraňování syntetických řas vypadly díky nešetrné manipulaci i vlastní řasy.

Je třeba si uvědomit, že jste si nošením prodloužených řas zvykly na řasy husté, výrazné a dlouhé a po jejich odstranění můžete mít tedy nepříjemné pocity ztráty řas. Do 2 měsíců budou však vlastní řasy stejně dlouhé a husté jako před aplikací prvního setu a opět si na jejich vzhled zvyknete.

Autor:
Veronika Kleinerová
salón krásy Dolce Diva Praha

www.dolcediva.cz